(096) 382-12-82
Вся Україна(096) 382-12-82
Київ
Графік роботи:
  • Пн-Пт: с 9:00 до 19:00
  • Сб-Вс: выходной

Індивідуальні системи опалення

Квартири у висотних будинках часто страждають від нестачі тепла під час опалювального сезону. Дискомфорт підвищується в період демісезоння, коли повітря недостатньо прогрівся для включення центральних систем опалення. Таким чином, мешканці будинків змушені вдаватися до використання додаткових джерел обігріву у себе в квартирах. Існують альтернативні рішення обігріву свого житла, серед яких індивідуальні системи опалення. У цій статті ми розглянемо варіанти автономного опалення в приватних і багатоквартирних будинках.

Водяні системи опалення

Використання водяних систем опалення найчастіше використовується у багатоквартирних будинках. Джерелом опалення виступає котел, який нагріває теплоносій за допомогою електричної енергії. Нагрітий теплоносій через труби потрапляє в радіатори, розташовані в кожному будинку. Існують також варіанти установки газового котла, який буде справлятися з нагріванням антифризу або води. Така можливість є тільки біля будинків з доступом до газових магістралей. Електричні котли – зручні у використанні, але мають істотний недолік у вигляді залежності від наявності електроенергії в будинку.

Повітряні системи опалення

Система повітряного опалення планується ще на етапі будівництва будинку. Основним центром обігріву виступає газовий теплогенератор, що працює на газу, дизельному або гасовому паливі. Під час згоряння продуктів вивільняється тепле повітря, якє поширюється по трубній системі повітроводів. Головна особливість - це наявність в будинку воздуховодів, які встановлюються в товщі стін.
Циркуляція повітря в приміщенні відбувається шляхом витіснення теплими потоками холодного повітря. Для примусового пересування повітряних мас в трубах додатково використовуються витяжки та спеціальні вентилятори. Повітровідвідні труби виготовляють з металу або пластику, також іноді їх постачають з теплоізоляцією для посилення ефекту.

Автономне опалення відкритим вогнем

Спосіб опалення за допомогою різних печей популярний в приватних будинках, але на сьогодні зустрічається все рідше через непрактичність використання. При опаленні відкритим вогнем обов'язкова наявність димоходу, який відповідає за виведення залишкових продуктів горіння за межі будинку. Також з істотних мінусів є локальний обігрів – чим ближче до джерела обігріву, тим тепліше повітря. Це породжує нерівномірне опалення, яке важко підтримувати на комфортному рівні постійно.