(000) 000-00-00
Вся Україна(000) 000-00-00
Київ
Графік роботи:
  • Пн-Пт: с 9:00 до 19:00
  • Сб-Вс: выходной

Переваги та недоліки твердопаливних котлів

Встановлення твердопаливних котлів поширено у приватних будинках, де немає доступу до газових магістралей або кабелів з високою електричною потужністю. Наразі, при сучасній тенденції до підвищення цін на газ та енергоносії, тверде паливо є одним з альтернативних і доступних варіантів опалення в будинку.

Переваги твердопаливних котлів

Перша і найістотніша перевага - це економія. Витрати при використанні газового котла в два рази перевищують за вартістю тверде паливо, а електричний котел є найдорожчим, оплата за день використання теплової енергії в 3-4 рази перевищує експлуатацію твердопаливних котлів.
Важлива перевага – це екологічність даного виду опалення. В якості палива використовуються природні та біологічні матеріали - дрова і тирса, торф'яні та інші викопні матеріали. У вас є самостійний вибір палива – від відходів дерева до брикетів з відходів.
Автономність опалення – важливий аспект для приватних будинків. Якщо ви оберете твердопаливний котел, завжди буде можливість підтримувати тепло в будинку, незалежно від того, чи є електрика. До того ж, твердопаливні котли не надто складні в установці і ви зможете самостійно їх обслуговувати.

Недоліки твердопаливних котлів

У автономних систем опалення є і недоліки. Один з них – це необхідність додаткового приміщення, в якому буде зберігатися паливо. Як правило дрова часто продаються в непросушенном вигляді, їх необхідно додатково обробляти, на це також має бути місце. Втім, купуючи велику кількість натурального палива, ви отримуєте можливість купувати його за оптовою ціною.
Обслуговування твердопаливних котлів можна проводити самостійно, але це вимагає регулярності. Екологічне паливо переробляється зі значним залишком, тому для підтримання якісної експлуатації котла знадобиться постійно очищати його. Це стосується і завантаження палива, яке проводиться зазвичай вручну. Можна придбати поалетні котли, в яких завантаження палива відбувається автоматично, але вони не користуються високою популярністю.