(096) 382-12-82
Вся Україна(096) 382-12-82
Київ
Графік роботи:
  • Пн-Пт: с 9:00 до 19:00
  • Сб-Вс: выходной

Види радіаторів: переваги та особливості

Радіатори обов'язково присутні в кожному приміщенні для виділення теплової енергії, яка виходить від джерела нагрівання. Існує кілька видів опалювальних радіаторів, які відрізняються за формою і матеріалом виготовлення. У цій статті ми розглянемо приклади та переваги кожного з них.

Види радіаторів 

За формою існує кілька варіантів батарей, найбільш поширені серед них – це секційні і панельні. Їх встановлюють в квартирах і приватних будинках із-за можливості вибирати кількість секцій і підбирати розмір для оптимального опалення площі кожної кімнати. Секційні батареї виготовляються з алюмінію і біметалу. На вигляд вони не відрізняються, складаються з секцій, з'єднаних ущільнюючою прокладкою. Алюмінієві батареї повністю складаються з алюмінію, Біметалічні покриті додатково алюмінієвою оболонкою.
Панельні радіатори з сталі представлені в різних розмірах, на відміну від секційних. Можна підібрати радіатор будь-якої висоти, потужність теплоносія відповідно буде відрізнятися. Важлива перевага панельних радіаторів – це можливість вибирати і відстежувати склад теплоносія, що особливо зручно в приватних будинках.
Чавунні радіатори – це традиційний варіант опалення, який стрімко втрачає актуальність. Головним чином тому, що чавунні моделі дуже важкі та габаритні. Для їх встановлення потрібна міцна стіна, яка витримає вагу радіатора, а також надійні кронштейни для підтримки.
Сталеві радіатори дуже надійні - через велику товщину стінок чавунної батареї, її експлуатація може тривати десятки років без протікання і пошкоджень. Зворотна сторона – це більш слабка теплопровідність за рахунок великого бар'єру від теплоносія з чавунної поверхнею. Також сталеві поверхні піддаються корозії, цю проблему часто вирішують шляхом очищення і повторного фарбування поверхні батареї.

Встановлення радіаторів

При встановленні радіаторів будь-якої форми і розміру варто звернути увагу на матеріал, з якого складається радіатор. Це важливо через те, що взаємодія деяких металів знижує експлуатаційні характеристики. Наприклад, поєднання алюмінію і міді призводить до швидкого протікання труб. Але найголовніше – це простежити сумісність матеріалу батареї і теплоносія. Вибираючи наповнювачем системи опалення антифриз або воду, поцікавтеся у фахівців про можливі підводні камені, щоб попередити появу проблем з опаленням.